Jestli po smrti psi nejdou do nebe,pak chci jít tam,kam oni.
 
 
 
Proč právě boxer?
 
 
A toto jsou výsledky z výstav Julie Jisuko
 
 
Na začátku je láska ke psu jako takovému. Ale tolik, kolik je druhů plemen,je i druhů charakterů. A každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Ale aby zjistil, co to konkrétně je, musí hledat. Já jsem hledala a našla. Začátek příběhu začíná u nalezeného křížence Bucka. Díky němu jsem se ocitla v prostředí cvičišť a zkoušek. Jeho energie, razance a nadšení mne stále více ujišťovaly v tom, že práce a život se psy je to, co chci v životě dělat. Zatím jen pouhý dětský sen nabíral stále vetší obrátky až se z něj nakonec stala jakási droga. Doslova mě práce se psy pohltila. A ani po tragickém konci mého prvního přítele jsem neztratila náboj, který mi on předal.
 
 

                                                                           Buck I a já

Osud mi přinesl do cesty ovčačku Lesanu. Ač byla stará, byla se mnou jen krátce. Zůstala v mém srdci už napořád. Ukázala mi, že i když je pes starý a nemohoucí, neznamená to, že je na odpis. Vždyť i s člověkem můžeme prožít v každém věku nezapomenutelné zážitky.
 
 
                                                                              Lesana a já
 
Mé první setkání s boxerem bylo s žíhanou fenou Astou. Asta byla úplně jiný typ psa. Její plachost a bázlivost ve mě vzbudila uvědomění, že i psi chápají své okolí. Byla jsem postavena před to, řešit novou situaci. Vysvětlit němé tváři, že v životě jsou i věci dobré a okolí není vždy nebezpečné. Rozhodla jsem se jí pomoci. Lásku, kterou jsem od ni dostala byla pro mě tou největší odměnou. Osud však nepřál a stalo se to nejhorší, co mohlo. Důvěru v lidi, kterou jsem v ní probudila, byla zrazena. Nikdy neodpustím lidem, kteří toho zneužili. Dostala jsem strach a tak jsem se zařekla, že mi již další boxer nesmí do domu.( Nyní vím,že druh plemene nemá s jejím koncem nic společného ).
 
 
s Astičkou

 

Pak to konečně přišlo, pořídila jsem si vlastního psa,Německého ovčáka Bucka II.Za vlastní výdělek, vlastní výběr. Byl můj, konečně! Avšak tato skutečnost nezaručovala, a nezaručuje, že plány, které si vysníme, vyjdou.Tentokrát jsem nebojovala s minulostí psa, ale s jeho zdravím ( přežil psinku a pak hned následující parvovirózu - zůstaly následky po celý zbytek života ). Ač ho měl silně podlomené, splnil mnohé zkoušky z výkonu, což ve mě opět vyvolalo ujištění, že pes opravdu může být osobnost a mít i přes mnohé obtíže stále chuť do života. Ke konci Buckova života jsem pořídila malého Cipíska-Kavalier King Charles Spaniela bez papírů.Na tomto kroku se však podílelo i přání mé dcery. Chtěla mít také svého pejska. Ten nás bohužel po 2,5 letech opustil. Bylo to velmi těžké loučení. Zemřel mi v náručí na epileptický záchvat a o to těžší pro mě bylo to, že lásku k němu pociťovalo i mé dítě. Můj příběh ale zatím stále nevysvětluje otázku: „Proč právě boxer“. Jelikož už jsem měla rodinu, musel nový kamarád vyhovovat požadavkům a představám všech členů rodiny. Zároveň jsem chtěla objevit nový prostor v kynologii. Představa mít čistokrevného psa, se kterým mohu splnit víc jak 3 zkoušky a který může mít i úspěchy jiného druhu, byla pro mě velmi lákavá a atraktivní. 
 
 
Buck II

 

Naskytla se mi nabídka ke koupi štěněte Německého Boxera. Po nastudování plemene byla rodina nadšena. Bylo jedno z mála, které jim bylo sympatické. Jejich návrhy jsem odmítala. Však jsem si říkala, že jsem se přeci pro jednou zařekla proti boxeru, a tak jsem se velmi bránila. Rozhodovala jsem se mnoho dní a večerů, stále jsem o tom musela přemýšlet, stále se vracely vzpomínky. Ale jak se říká, risk je zisk, a nyní je i jiná doba. Na nabídku jsem přistoupila. Koupě byla úplně naslepo. Na místo srazu přijelo auto, v němž sedělo štěně, stačil jediný pohled a věděla jsem, že to je TEN, se kterým začnu svůj velký plán-mít chovatelskou stanici. Postupem času jsem boxera poznávala víc a víc a zjišťovala, že byla škoda,že jsem se ta celá léta tolik bránila. Roky plynuly a splnit si sen se mi stále vzdaloval víc a víc. Až byl Uránek starý a nezbývalo, než si pořídit Julinku. 
 
 

 Abdul Nova Miralex - "Uránek"

Julia Jisuko byla výstavně a pracovně velmi nadaná. Vkládala jsem do ní velké naděje. Však pro tentokrát ani ona nemohla vyplnit můj sen. Vážné zdravotní problémy to neumožnily. Bohužel Julinka zemřela na selhání vnitřních orgánů. Avšak je neodmyslitelnou součástí dějin a začátku mého působení na poli výstav mezi mými milovanými Boxery.
 
 

                                                                              Julia Jisuko

Po skonu Julinky  do naší ch.s.dorazila nová psí holčička Olimpia Jisuko.Myslela jsem si, že snad nová naděje vyplní můj sen o chovu zdravých a exteriérově i povahově kvalitních boxerech. Bohužel opět se můj sen nevyplnil. (Olinka uhynula na tetanus, který byl mnou rozpoznán včas, ale veterinář její stav podcenil a nevěnoval jí takovou péči jakou si zasloužila.)
 
 
 
Olimpia Jisuko

Jak se to tak stává sešel se rok s rokem a v naší ch.s. přibyla  další nová holčička Ramona Jisuko. A tak nám doma řádí odrostlá puberťačka a nesmírně vzteklé mimino, které si myslí, že má minimálně 50 kg. Na Olinku se  vytahuje  a Oli je takové  trdlo, že je přesvědčená, že ten malý vzteklý pitomec má určitě těch 50 kg.                             Po skonu Olinky zůstala Ramonka smutná a osamělá. Ze smutku a samoty se rozhodla, že radši umře. A tak jsme byli donuceni koupit novou posilu a zárověň útěchu pro Ramonku.

 

Ramona Jisuko

Od smrti Olinky uběhly čtyři příšerné měsíce smutku, bolesti a stesku. Nakonec k nám dorazila nová holčička Tessie Jisuko. Je polosestrou Olimpie (Oli) Jisuko.Tessi je pěkný nenažránek. Co potká a co se dá sníst sežere. Kvůli jídlu je ochotná i ke krádeži, pokud je jídlo obzvláště chutné. Je chytrá, zvědavá a učenlivá. Ramonka ji velmi dobře přijala a i její zdraví se dalo zase dopořádku. Rozhodla se, že to mrně stojí za to, že zůstane žít.

Tessie Jisuko

Ranila mne nemoc,které se říká láska - láska k Boxerovi.Je to bacil,kterého se do své smrti nechci zbavit.Proto prosím neléčit!!!!

 

 

Praha

Dnes

8. 7. 2012

Polojasno

25/29°C

20/16°C

Zítra

9. 7. 2012

Skoro jasno

27/31°C

21/17°C

Více počasí


hit counter