Psí Motto
 
Carnegie: "Půjdu touto cestou jen jednou, proto nesmím váhat a musím všem lidem prokazovat jen dobro a laskavost. Nesmím to odkládat, ani na to zapomínat, neboť touto cestou podruhé už nepůjdu."
K zamyšlení... Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. bdquo;Bože", řekl jsem bdquo;to je strašné! Proč nic neuděláš?"
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: bdquo;Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.
 

Pes nikdy neudělá chybu. Je pes a dělá, co dělá, protože je pes a myslí jako pes. Jste to vy, kdo dělá chybu, protože jste jej nevycvičil, aby dělal to, co chcete, aby dělal, když chcete, aby to dělal
Nebo jste špatně posoudil, co je schopen dělat fyzicky nebo mentálně. Tak jestliže byla udělána chyba v týmu, jste to vy, kdo ji udělal, ne pes ..."

(G. Attla)


Není na světě lepšího psychiatra než štěně, olizující vám obličej.
Pes pozná dobrého člověka. Jenže, co mu dá námahy, než takového výjimečného jedince najde.

Nebudeš-li ovládat svého psa, bude ovládat on tebe.

Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat.

Každé lidské dítě se musí učit poznávat vesmír znova. Každé štěně nese v sobě celý vesmír. Lidé zvěčňují svou moudrost - ukládají ji v muzeích, v knihovnách, odborníci se jí učí. Psí moudrost je v jejich krvi a kostech." (Donald McCaig)

Štěně je ještě hodně malý a nesečtělý pes. Už jeho pohled však říká slovy klasika: "Člověče, já nemám nic, než tebe. Ale koukej, my dva jsme báječná psí smečka, viď?"

Člověk si vybere psa, ale pánem je ten, koho si vybere pes.
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost.

Dát psovi kost není laskavost. Laskavost je podělit se se psem o kost, když máš hlad jako pes.

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni." (John Steinbeck)

Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

hit counter