DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 
 
 
 
Legenda o boxerovi
 
 
Byl pátý den stvoření. Poté, co Bůh stvořil každé jednotlivé zvíře, byl připraven stvořit kopie všech budoucích plemen psů. Byly velké a malé, dlouhosrsté, krátkosrsté a bez srsti, černé, bílé, skvrnité a strakaté, zkrátka vše, co si mohl přát.
Všichni tito psi byli připraveni, a Pán se na ně podíval a řekl:
"Je tu taková rozmanitost, že je nad všechna ostatních zvířata."
 
Aby se však úspěšně uzavřel příběh. „Chci psa, který bude kombinovat sílu a vznešenost, rychlost a odvahu, s dobrou náladou."
Vzal hlínu a udělal z ní boxera. Vypadal stejně jako náš současný boxer, jen hlavou se prakticky nelišil od jiných psů, a Bůh byl potěšen a řekl:
„To je opravdu úspěch nad mé očekávání. A chci, aby byl první vyňat z půdy, protože je měkký a snadno by se mohl zlomit."
 
Boxer slyšel všechno a velmi naklonil hlavu, jak teď musí být nejlepší ze všech psů. Mohl požadovat od ostatních psů ocenění a uznání. Psi malých plemen s touto změnou souhlasili a vyjádřili obdiv pro boxery, velmi rozdílný názor měli však velcí psi.Projevili mu jen opovržení. Byli velmi uraženi, že středně-velký boxer se bez nich obejde. Zprvu bylo slyšet jen divoké zavrčení a pak letěly nadávky ze všech stran! Boxer, plný zlosti, se vrhl na své protivníky. Ale zapomněl, že jeho tvář je stále měkká, jak toho bylo dosaženo v posledním kole. Jeho hlava byla měkká v obličeji, a když ho Pán vytáhl z boje se soupeři, nastaly potíže.Boxer měl zmačkanou tvář.
Pán se nicméně, jen usmál a řekl: "Co máš teď, tak bys měl zůstat až do soudného dne."
 
Tak se to stalo. Kdo má trochu pochybností o pravdivosti této historiky,měl by vidět boxery
ve společnosti jiných psů. Okamžitě by byl přesvědčen, že postoj boxera na jiné druhy psů zůstal stejný. Každý malý pes je vítán s velkou laskavostí boxera na památku svého bývalého uctívání, ale každý velký pes se snaží odejít do předčasného důchodu, protože boxer nezapomněl až do dnešního dne, že velcí psi pro něj měli jen opovržení.
 
 
Z knihy "Můj pes Boxer"
J. Grosse & P. Holzhausen
 
 

hit counter